Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Wakacje w Hiszpanii – koszty organizacji urlopu

Koszt wypoczynku w Hiszpanii może się znacząco różnić w zależności od regionu, do którego planujemy odbyć swoją podróż. Najwyższe ceny, zarówno zakwaterowania, jak i  wyżywienia posiadają wyspy należące do archipelagu Balearów, czyli: Majorka, Ibiza, Minorka i Formentera. Z dużymi kosztami należy się również liczyć organizując wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, zaś nieco niższe ceny można spotkać w Hiszpanii kontynentalnej.

Wybrane opcje dojazdu do Hiszpanii

Przed wymarzonymi wczasami warto zrobić wstępny kosztorys wyjazdu, co pozwoli lepiej kontrolować wydatki i, w zależności od zasobności portfela, wybrać najlepszy hiszpański kierunek na urlop. Bilety lotnicze są stosunkowo drogie, przeciętna cena podniebnej podróży do Barcelony czy Malagi waha się w granicach 1500-2000 zł, jednak przy odrobinie szczęścia i regularnym sprawdzaniu ofert do największych hiszpańskich miast można dolecieć już za kilkaset zł. Połączenia z Polski na Fuerteventurę, Gran Canarię, Teneryfę oraz pozostałe Wyspy Kanaryjskie są tańsze, a ich cena utrzymuje się w granicach od 400 do 1100 zł. Bilety na Baleary kosztują natomiast od ok. 1000-1100 zł, jednak regularnie obserwując ceny można skorzystać z atrakcyjnej, taniej oferty lotu za jedyne kilkaset zł.

Osoby pragnące wybrać się do Hiszpanii kontynentalnej lub na wyspy, wykupując zorganizowaną wycieczkę z biura podróży, która obejmuje także przelot samolotem, muszą liczyć się z wydatkiem od ok. 2000 – 3000 zł za tygodniowy wypoczynek dla osoby dorosłej. Interesującym rozwiązaniem jest natomiast skorzystanie z opcji wycieczki autokarowej, trwającej zazwyczaj od 9 do 11 dni. Koszt takiego wyjazdu wynosi od 1000-1200 zł dla jednej osoby, często w cenę wliczone jest także śniadanie lub wyżywienie typu HB (śniadanie i obiadokolacja).

Hiszpania – ceny noclegów, wyżywienia i głównych atrakcji

Koszty zakwaterowania w hotelach, zarówno w Hiszpanii kontynentalnej, jak i na wyspach, są dość wysokie, dlatego samodzielnie organizując wyprawę warto pomyśleć o tańszych hotelach czy apartamentach. Ceny wyżywienia w kraju są zaś porównywalne do cen towarów na polskich półkach sklepowych. Niektóre produkty w Hiszpanii są nawet tańsze niż w Polsce. Za dania w restauracji zapłacić można od ok. 7 do 12 EUR, za napój w barze 8 EUR, a litr mleka 0,80 EUR. Zdecydowanie wyższe ceny wyżywienia można spotkać na Wyspach Kanaryjskich i Balearach (często nawet dwukrotnie wyższe niż w Polsce). Ceny zwiedzania popularnych atrakcji plasują się zaś w granicach od 12 do 25 EUR.