Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Najpopularniejsze turystyczne regiony w Hiszpanii

Hiszpania to kraj, który odwiedzany jest niezwykle często. Wiele miejsc bowiem przyciąga i sprawia, że chce się tutaj wracać. Wśród atrakcyjnych turystycznie rejonów niewątpliwie znajduje się Costa Brava, Costa Almeria, Costa del Sol, Costa de La Luz, Costa Dorada, Costa Blanca, Baleary oraz Wyspy Kanaryjskie.

Costa del Sol

Costa del Sol to wybrzeże pełne knajpek, restauracji i lokali, w której można skosztować tutejszej kuchni. Najpiękniejszy relaks czeka zaś turystów na piaszczystych plażach lub też zwiedzając zabytki tego miejsca. Poza tym Costa del Sol zachwyca egzotyczną przyrodą, plantacjami oliwek, palm daktylowych oraz bawełny. 

To typowy turystyczny region Hiszpanii, który czaruje białymi domkami, wąskimi uliczkami układającymi się w labirynty oraz niezwykłym klimatem. Wybrzeże to ma około 160 kilometrów długości i warto tutaj odwiedzić takie miejsca jak Plac Konstytucji, twierdzę Alcazaba w Maladze, zamek San Isidro, dom Picassa, zamek fenicjański Castillo Gibralfaro czy Muzeum Archeologiczne.

Costa Brava

Costa Brava to część Katalonii, która jest najbardziej wysunięta na północ. Zachwyca skalistymi i dzikimi zboczami, zatokami jak z pocztówek i miękkim piaskiem. Wakacje w tym miejscu to prawdziwa przyjemność. Costa Brava bywa nazywana „Dzikim Wybrzeżem” i w pełni zasługuje na to określenie.

Będąc tutaj warto odwiedzić Girone - najstarsze miasto w całej Hiszpanii, muzeum Salvadora Dali w Figueres, klasztor benedyktynów znajdujący się w górach Montserra czy też osiedla w Empurias obfitujące w bogate zabytki.

Najpopularniejsze kurorty Costa Brava to Blanes z najdłuższą plażą na wybrzeżu i ogrodami botanicznymi, Girona - stolica regionu, Lloret de Mar z cudownymi plażami otoczonymi wysokimi urwiskami skalnymi, Tossa de Mar znane z średniowiecznej starówki Vila Vella oraz Cala Llevado z idealną atmosferą na rodzinny wypad.

Costa Dorada

Costa Dorada to nieco mniej znane wybrzeże Hiszpanii, które nazywane bywa „Złotym Wybrzeżem”. Kolor piasku bowiem na pięknych, piaszczystych plażach ma właśnie ten szlachetny odcień, który pięknie komponuje się z turkusem morskim i jasnym niebem. 

Najbardziej interesujące miejscowości Costa Dorada to Sitges, Salou, Cambrils, Tarragona, Calafell, L’Ametlla de Mar czy Miami Playa. W Salou warto odwiedzić Port Aventura, w Cambrils natomiast wyróżnia się flotyllą bous, która została przygotowana do nocnych połowów. Tarragona zaś zachwyca bogatą historią a także stadionem Circ Romans, Forum, akweduktem czy też kamienną wieżą Pretori, z której rozciąga się przepiękny widok na całe miasto.

 

Costa de la Luz

Costa de la Luz, to najbardziej wysunięta na zachód część Hiszpanii. Pomimo niezwykłego uroku Costa de la Luz jest jednym z mniej znanych jej zakątków. Nie jest tak oblegana przez turystów, co dodaje jej atrakcyjności zwłaszcza dla tych urlopowiczów, którzy cenią sobie ciszę i spokój na wakacjach.

Tutaj spotkać można nie tylko najmniej dotknięte cywilizacją plaże w Hiszpanii, ale również te najdłuższe. Oddzielone są od stałego lądu licznymi klifami i wydmami, co umożliwia jeszcze większy relaks. Najbardziej popularnymi ośrodkami turystycznymi na Costa de la Luz są: Algeciras, Punta Umbria, Isla Cristina, Isla Canela, Tarifa, Islantilla. Z Algeciras można wybrać się nowoczesnym promem na Gibraltar lub też do Maroka.

Costa Almeria

Costa Almeria, to atrakcyjny region turystyczny w południowo-wschodniej Hiszpanii. Wyróżnia się niespotykaną malowniczością, a także stosunkowo małym zagęszczeniem turystów, co wpływa pozytywnie na jakość wypoczynku w tym miejscu.

Costa de Almeria to ponad 300 km plaż ze złotym piaskiem i pięknymi plażami, które przyciągają turystów spragnionych ucieczki od nieustannego zgiełku dużych miast. Almeria to świetny rejon na letni wypoczynek ze względu na panujący tu klimat - według hiszpańskich meteorologów 320 dni w Andaluzji to dni słoneczne. Odnajdą się tutaj również amatorzy aktywnego wypoczynku - Almeria pełna jest skwerów, placów, lokalnych kafejek, kawiarni i restauracji.

Najbardziej popularne miejscowości w tym regionie Hiszpanii, to: Roquetas del Mar, Aguadulce, Mojacar, Vera, Almerimar.

Costa Blanca

Costa Blanca to hiszpańskie wybrzeże zlokalizowane nad basenem morza Śródziemnego, znajdujące się w regionie Alicante (Walencja). Piękne, słoneczne i piaszczyste plaże przyciągają corocznie turystów cudownymi pejzażami, a także niespotykanymi - w innych częściach Hiszpanii - białymi miasteczkami, w których to skosztować można lokalnych przysmaków i wina z domowych wyrobów.

Costa Blanca - czyli Białe Wybrzeże - podzielone jest na dwa główne regiony:
- Marina Alta - zlokalizowana na północy gdzie linia brzegowa jest bardziej urozmaicona, bogata w mniejsze zatoczki,
- Marina Baixa - która mieści się na południu, obfituje w długie, piaszczyste plaże, idealne dla letniego wypoczynku.

Najpopularniejszymi kurortami w tym regionie są: Alicante i Benidorm.