Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Gdzie znajdziemy najładniejsze plaże w Hiszpanii?

Hiszpania zachwyca boskimi plażami, które ulokowane są w różnych miejscach zarówno na wybrzeżu jaki i cudownych wyspach, które oczarowują miękkim piaskiem. Niektóre z nich zaś są żwirowe a inne kamieniste (Majorka), lecz wszystkie posiadają swoisty urok, który sprawia, że rok rocznie do Hiszpanii przybywają podróżnicy z całego świata, by móc skorzystać ze słońca i miejsc, w których relaks jest naprawdę słodki.

Wśród najpiękniejszych plaż Hiszpanii niewątpliwie znajduje się Playa de Isla Canela ulokowana w Andaluzji. Wygląda niczym z pocztówek. To plaża licząca sobie aż 7 kilometrów ulokowana na wyspie Isla Canela, która może zachwycać.

Kolejnym niesamowitym zakątkiem jest Playa de Bolonia, cudowne miejsce w Andaluzji, które prócz wspaniałego miękkiego piasku posiada także i zachwyca rzymskim miastem znajdującym się niedaleko - Baelo Claudia. Można tutaj również poopalać się na znajdującej się nieopodal plaży nudystów, zupełnie nie przejmując się posiadaniem stroju kąpielowego. 

Równie cudowna jest Playa de Gulpiyuri, którą można odnaleźć w Asturii. Co ciekawe nie do końca ulokowana jest ona nad morzem, bowiem połączona jest z siecią jaskiń podziemnych, dzięki którym można pływać w morzu, jednakże w pewnym sensie nie będąc w nim. Playa de Gulpiyuri znajduje się na północy Hiszpanii, pomiędzy Santander oraz Gijon w Asturii.

Zwiedzając przepiękne plaże Hiszpanii nie można zapomnieć również o Los Genoveses, które ulokowane jest w samym sercu rezerwatu przyrody Cabo de Gata w miejscu z daleka od ludzi. Zakątek ten zapiera dech w piersiach przede wszystkim przez krajobrazy - jedne z najpiękniejszych w całej Europie.

 

Isla Canela & Punta del Moral: Playas de Ayamonte from toño méndez on Vimeo.

 

Na Majorce (zobacz oferty na https://www.travelplanet.pl/wakacje/hiszpania/majorka/) zaś można wspaniale odpocząć na plaży Cala de Sa Calobra, która choć popularna cały czas zaskakuje. Warto ją odwiedzić poza sezonem, bowiem w trakcie jego trwania jest dość tłoczno i zamiast na atmosferze turyści skupiają się raczej na zalezieniu dla siebie miejsca. 

Równie cudowną plażą jest El Trabucador w Katalonii, która jest wręcz idealna dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, a także dziewiczą naturę. Można tu poserfować lub poobserwować czaple, albo po prostu zrelaksować się na łonie przyrody.

Minorka także ma swoją plażę uważaną za najpiękniejszą. Jest nią Cala de Algaiarens, która czaruje białym, miękkim piaskiem oraz czystymi wodami, nieco czasem wzburzonymi. Trzeba się trochę postarać, by się tu dostać, ale niewątpliwie warto.

W Andaluzji zaś czeka niezwykły Przylądek Trafalgar z piaskiem, który rozciąga się aż po interesującą latarnię morską. Miejsce to jest ciekawe z historycznego punktu widzenia, a także ze względy na klimat i fakt, że niekoniecznie trzeba się tu przejmować jakimkolwiek ubiorem.

Zastanawiając się nad wyborem najlepszej plaży na wakacje nie sposób pominąć Cala Saona ulokowanej na Formenterze, bowiem choć nieduża zachwyca swoim kształtem u ulokowaniem. Znajduje się ona bardzo blisko Ibizy i w sumie stanowi połączenie kilku plaż, które rozkładają się cudownie wokół czerwonych skał. Jest tu niezwykle spokojnie i urokliwie.

Dziesiątkę najpiękniejszych plaż zamyka Playa de las Catedrales, która znajduje się w Galicji. Inaczej zwana jest ona „Plażą Katedr” i stanowi pomnij przyrody. Prócz wspaniałych widoków kusi ona także zatoczkami, łukami i jaskiniami, które w zależności od przypływów i odpływów różnią się wyglądem.