Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Jakie cuda czekają na nas w Hiszpanii?

Hiszpania prócz wspaniałości miast i zabytków czaruje także pięknem przyrody. Wiele jest tutaj miejsc, które zachwycają cudami natury i pozwalają na nowo poczuć więź z ziemią. Góry, morza, rezerwaty i inne wspaniałości tylko czekają tu na odkrycie.

Warto przede wszystkim zobaczyć niesamowity masyw Picos de Europa, który stanowi najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich. Tworzy to krajobraz głęboko zapadający w pamięć. Masyw ten znajduje się pomiędzy Kantabrią, Kastylią, Asturią i Leon i otoczony zielonymi pastwiskami, przepaściami i kanionami rzeczywiście robi wrażenie. W roku 1995 obszar ten został zaliczony do Parque Nacional Picos de Europa, dzięki czemu znajduje się on na największym chronionym terenie w Europie.

Równie wspaniały jest Park Narodowy Ordesa ulokowany w północnej części Hiszpanii. Zalicza się do niego wąwozy Anisclo i Escuain, Monte Perdido oraz dolinę Ordesa. To także wspaniałe lodowcowe jezioro ulokowane na wysokości 3000 metrów n.p.m i siedlisko ogromnej ilości gatunków dzikich zwierząt. Cały park wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Będąc w Hiszpanii nie można zapomnieć o odwiedzeniu Las Medulas, rezerwat ten bowiem zaliczany jest do cudów natury. Składa się on z wąwozów oraz czerwonych form skalnych, które łącznie zajmują około 1200 hektarów. Do jego powstania przyczynili się ludzie, dawniej bowiem istniała tu kopalnia złota.