Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Co zwiedzić w Hiszpanii?

Hiszpania pełna jest zabytków, które znane są na całym świecie. Poniżej przedstawiono 5 najchętniej odwiedzanych i najważniejszych, chociaż oczywiście jest ich o wiele więcej.

Każdy zabytek ma swoją historię i jest niezwykle istotny, co sprawia, że zwiedzając Hiszpanię nie można się nudzić, wręcz przeciwnie. Kraj ten z łatwością inspiruje i zachwyca.

Niezwykle istotnym miejscem jest niewątpliwie bazylika pod wezwaniem Świętej Rodziny czyli La Sagrada Familia. Co ciekawe budynek ten wciąż pozostaje niedokończony, mimo iż jego budowę rozpoczęto już w 1882 roku. To ogromna świątynia, która fascynuje formami i detalami. Prawdopodobnie jej ukończenie będzie miało miejsce w 2026 roku.

Warto odwiedzić także Katedrę Świętej Eulalii, która podobnie jak La Sagrada Familia znajduje się w Barcelonie (hotele w Barcelonie - https://www.trivago.pl/barcelona-31965/hotel). To najważniejsza świątynia tego miasta, która w swoim wnętrzu ukrywa nagrobek hiszpańskiej męczennicy pochodzący z początków IV wieku - świętej Eulalii. To także jedna z patronek Barcelony.

Kolejnym istotnym zabytkiem Hiszpanii jest niewątpliwie Katedra w Grenadzie. Powstała ona w 1583 roku w stylu neoklasycystycznym. Posiada ona dwie wieże, kopuły, latarnie oraz dzwonnicę, a w środku 4 kaplice oraz 5 ołtarzy. Katedra ta jest naprawdę urokliwa i ciekawa, nie sposób jej pominąć będąc w Grenadzie.

W Saragossie zaś czeka Bazylika Matki Bożej na Kolumnie, czyli Basilica Nuestrada Senora del Pilar. To największa barokowa świątynia w całej Hiszpanii i prawdopodobnie pierwsza świątynia maryjna na świecie. Jej wnętrze dzieli się na dwie części - kościół i kaplicę ozdobną Maria Del Pilar.

Zabytkiem zamykającym wielką piątką jest symbol Segowii - Akwedukt, który wraz z alkazarem oraz katedrą stanowią jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Obecnie trwają tu prace konserwacyjne, bowiem przez zanieczyszczenia i erozję wodociąg ten niszczeje. Akwedukt ów znajduje się od 1985 roku na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Poznaj 10 atrakcji w Hiszpanii, które koniecznie musisz zobaczyć: http://serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/galerie/726646,duze-zdjecie,1,10-najwiekszych-atrakcji-turystycznych-w-hiszpanii.html