Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Hiszpania to kierunek chętnie odwiedzany przez Europejczyków, zarówno zimą, jak i latem. Ilość atrakcji jest tak duża, że z pewnością nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Jakie trzy najciekawsze atrakcje oferuje Barcelona? Zobaczcie sami!

TOP 1: Sagrada Familia

Zacznijmy od miejsca najczęściej odwiedzanego w Barcelonie, czyli Sagrada Familia. Ten secesyjny kościół, którego budowę rozpoczęto jeszcze w 1882 roku, uznawany jest za jeden z najwybitniejszych projektów Antoniego Gaudíego. Przed wizytą warto kupić bilet online na konkretną godzinę.

TOP 2: Stadion Camp Nou

Nie bez powodu obiekt ten znalazł się w tym rankingu. To atrakcja, którą odwiedzają turyści z różnych stron świata, jednak w ostatnim czasie możemy spotkać tam wielu Polaków. Wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który gra w klubie FC Barcelona — drużynie, która rozgrywa na nim swoje mecze ligowe (i nie tylko).

TOP 3: Market La Boqueria

Czas na miejsce, które pozwoli turystom, poznać prawdziwą hiszpańską kulturę. Market La Boqueria to olbrzymi bazar, na którym można kupić praktycznie wszystko. Począwszy od pamiątek, przez świeże ryby, skończywszy na lokalnych specjałach.

Barcelona to miejsce, które sprawdzi się zarówno jako świetny punkt wypadowy na weekend we dwoje, jak i słoneczna miejscówka na wakacyjny odpoczynek. Podczas zwiedzania warto wypożyczyć rower i zwiedzić miejsca, które nie są tak oblegane przez turystów. 

Na listę UNESCO w Barcelonie wpisano aż 9 pozycji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pośród nich jest chociażby Casa Milà, Palau de la Música Catalana i Hospital de Sant Pau.