Homer Simpson

Chcę odkrywać świat. Chcę oglądać telewizję w innej strefie czasowej.
Chcę zwiedzać niezwykłe, egzotyczne centra handlowe.

 

Kraj Basków to region w północno-zachodniej Hiszpanii, słynący z bogatej kultury, niezwykle ciekawej historii i widowiskowych krajobrazów. Jest to idealne miejsce dla osób, które szukają autentycznego doświadczenia turystycznego, pełnego kultury, tradycji i niezapomnianych krajobrazów. Oto kilka must-see miejsc, które na pewno warto odwiedzić podczas pobytu w Kraju Basków.

Miasta i miasteczka Kraju Basków

Bilbao to niezwykle nowoczesne i prężne miasto, znane ze wspaniałej architektury, w tym słynnego Muzeum Guggenheima. Jest to też największy ośrodek miejski i jednocześnie stolica Kraju Basków. W Muzeum Guggenheima można zobaczyć wystawy sztuki współczesnej z całego świata. Miasto łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Współczesna, projektowana przez największe sławy architektury zabudowa sąsiaduje tu z zabytkami przeszłości.

Turyści odwiedzający Kraj Basków nie mogą też ominąć San Sebastián. To urocze miasto położone jest tam, gdzie Pireneje spotykają się z ciepłą wodą Zatoki Biskajskiej. Znaleźć tu można plaże, które uchodzą za jedne z najpiękniejszych w całej Europie.

Zabytki Kraju Basków

Na starówce Bilbao można zobaczyć wiele zabytków, takich jak katedra św. Jakuba i kościół św. Antoniego. Dla wszystkich miłośników historii najważniejszym punktem na trasie po regionie powinna być Vitoria-Gasteiz. W tym historycznym mieście zachowały się w doskonałym stanie zabytki z różnych epok – od średniowiecza, do czasów nam współczesnych.

Przyroda Kraju Basków

Kraj Basków to region w większości górski. Jednym z ciekawszych miejsc, które na pewno warto odwiedzić, jest Park Narodowy Picos de Europa oferujący wspaniałe krajobrazy pełne niedostępnych szczytów. Z przyrodniczego punktu widzenia miejscem wartym zobaczenia jest również nadmorski rezerwat Urdaibai.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto w tym miejscu wspomnieć. Przez Kraj Basków biegnie jeden z najważniejszych części szlaku pielgrzymkowego Camino de Santiago. Przemierzając go, zobaczyć można wszystko, co oferuje ta część Europy – góry, wspaniałe krajobrazy, zabytki architektury i spektakularną przyrodę.